Na rynku dostępne są różne modele robotów sprzątających. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że liderem na rynku w tej kategorii wciąż pozostaje marka iRobot Roomba. Marka wypuściła na rynek różne modele swojego robota sprzątającego. Jednak dużą popularnością cieszy się zwłaszcza iRobot Roomba i7 i7150. Warto zatem sprawdzić możliwości tego urządzenia.

iRobot Roomba i7 i7150 – podstawowe informacje

Jak wspomniano, marka iRobot Roomba wypuściła na rynek różne modele robotów sprzątających. Urządzenie i7 i7150 to propozycja dla osób bardziej wymagających. Model wyposażony jest bowiem w wiele funkcji, które zwiększają jego efektywność i wydajność na tle innych tego typu urządzeń. Co ważne, jego cena nie jest wygórowana, dzięki czemu na jego zakup pozwolić można sobie niemal każdy. Kupując iRobot Roomba i7 i7150, otrzyma się w zestawie oczywiście robota sprzątającego, ale również stację dokującą, kabel zasilający stację, wirtualną ścianę Dual Mode Virtual Wall, baterie do wirtualnej ściany, zapasowy filtr, zapasową szczotkę boczną, instrukcję obsługi oraz informacje o gwarancji.

Budowa iRobot Roomba i7 i7150

Recenzję Roomba i7 zacząć trzeba od omówienia budowy tego urządzenia. Jego wymiar to 33,5 cm średnicy i 9,5 cm wysokości, waga 3,4 kg. Wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Na frontowej części robota znajduje się sensory antykolizyjne oraz sensor służący do namierzania stacji dokującej. Znajdują się tam również trzy przyciski – włącznik/wyłącznik urządzenia, przycisk powrotu do ładowania oraz przycisk sprzątania punktowego. Dodatkowo w centralnej części urządzenia znajduje się kamera, dzięki której robot analizuje otoczenie. Z tyłu urządzenia znajduje się pojemnik na brud, który wyjmuje się bez żadnego wysiłku. Pomieści on 0,5 l zabrudzeń. Dodatkowo robot wyposażony jest oczywiście w czujnik kierunku ruchu. Ogromną zaletą tego modelu jest fakt, że wykorzystuje on układ dwóch gumowych szczotek, które w trakcie pracy urządzenia kręcą się w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu skuteczność robota jest znacznie większa.

Przygotowanie robota do sprzątania

Zanim rozpoczniemy test Roomba i7, należy najpierw urządzenie przygotować do sprzątania. W pierwszej kolejności należy robota naładować. Trwa to około 2 godzin. Stację dokującą umieścić należy w łatwo dostępnym miejscu. Dzięki temu robot podczas pracy nie będzie musiał długo jej szukać. Po zakończeniu ładowania urządzenia jest gotowe do pracy. Warto tu podkreślić, że działać może nawet 75 minut. Co więcej, jeśli po tym czasie nie odkurzy wszystkich pomieszczeń, to sam wróci do stacji dokującej, naładuje się i ponownie wróci do pracy.

Wydajność iRobot Roomba i7 i7150 

Po przygotowaniu urządzenia można przejść do testu iRobot Roomba i7. Jakie są efekty pracy urządzenia? Od razu śmiało powiedzieć można, że jest to niezwykle skuteczny robot. Istotne jest, że przez cały czas sprząta na takim samym poziomie. Dzięki temu cała powierzchnia odkurzona jest w takim samym stopniu. Nie ma zatem konieczności robienia jakiś samodzielnym poprawek w tym czy innym miejscu. Zaletą urządzenia jest również fakt, że pracuje ono bardzo cicho. Jego praca w niczym zatem nie przeszkadza. Można włączyć robota i spokojnie oglądać telewizję. Oczywiście nie oznacza to, że urządzenie pracuje zupełnie cicho. Tak nie jest, jednak dźwięk, jaki wydaje w trakcie pracy, jest dość cichy. Omawiając efekt pracy modelu iRobot Roomba i7 i7150 podkreślić trzeba również, że urządzenie równie dobrze radzi sobie z piaskiem, jak i większymi drobinkami. Nie mniej ważne jest również to, że robot bardzo dobrze sobie radzi zarówno na panelach, jak i na dywanie.

Recenzja iRobot Roomba i7 – podsumowanie

Śmiało można powiedzieć, że iRobot Roomba i7 i7150 wyróżnia się na tle innych tego typu robotów sprzątających. To, co w szczególności wyróżnia ten model to system podwójnych gumowych szczotek. Znakomicie zbierają wszelkie zabrudzania, a poza tym ich dużą zaletą jest również łatwość w utrzymaniu w czystości. Dużą zaletą urządzenia jest również jego bardzo prosta obsługa. Wszystko to sprawia, że jest to robot godny polecenia. Takie też są opinie o Roomba i7 wśród użytkowników tego urządzenia.