Obecnie na krajowym rynku możliwe jest znalezienie wielu wysokiej jakości rozwiązań z zakresu porządkowania różnych typów powierzchni w domach, mieszkaniach, biurach i innych wnętrzach tego typu. Godnym polecenia produktem jest na przykład iRobot Braava 390T Turbo. Wspomniane urządzenie to nic innego jak specjalny automatyczny odkurzacz z funkcją mopowania, czyli mycia na mokro. Dzięki swojej funkcjonalności prezentowany produkt nadaje się do porządkowania wielu typów pomieszczeń, a także przestrzeni o dużej powierzchni.

Test iRobot Braava Jet 390T – niezawodne i komfortowe sprzątanie

Dzięki korzystaniu ze wspomnianego wyżej robota nie musisz martwić się męczącym i uciążliwym sprzątaniem. Jest to bowiem urządzenie przystosowane do automatycznej i całkowicie samodzielnej pracy. Sprzęt ten posiada opcję 2 w 1, dzięki którym można dostosować proces mycia twardych powierzchni do własnych potrzeb i oczekiwań. Można więc doczepić do niego wilgotną ścierkę umożliwiającą codzienne usuwanie brudu albo plam, ale możliwe jest też korzystanie z suchej szmatki umożliwiającej zamiatanie, zbieranie kurzu, sierści, brudu oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń powodujących alergię.

Opinie o iRobot Braava 390T są pozytywne wśród wielu użytkowników ze względu na dwa zoptymalizowane wzory sprzątania przystosowane do mycia powierzchni na sucho, jak również na mokro. Można więc wybrać poruszanie się liniowe tam i z powrotem w celu zbierania sierści, kurzu oraz alergenów, ale możliwe jest również poruszanie się tam i z powrotem z odchodzeniem na boki. Opcja ta jest dobrym wyborem w przypadku mycia na mokro, ponieważ umożliwia dokładne posprzątanie podłóg, nawet w miejscach, do których dostęp nie jest łatwy.

Recenzja iRobot Braava Jet 390T – innowacyjne rozwiązania dla każdego

Bardzo istotny wpływ na pozytywne opinie o iRobot Braava 390T ma wykorzystanie w nim nowoczesnego systemu nawigacyjnego. Robot ten porusza się po jednej z wybranych tras zgodnie z ustalonym wzorem sprzątania, ale oprócz tego posiada on szereg czujników, dzięki którym dokładnie sprząta przy ścianach oraz na podłogach omijając jednocześnie dywany, meble, schody, a także wiele innych rodzajów przeszkód. W przypadku mycia na mokro, należy skorzystać nie tylko z wilgotnej szmatki, ale trzeba również pamiętać o napełnieniu ciepłą wodą zbiornika, który znajduje się pod głowicą czyszczącą. Do zamiatania lub mopowania, wystarczy użyć ściereczki z mikrofibry. Mogą to być ściereczki już wyprane, jak również ścierki o przeznaczeniu jednorazowym.

Dlaczego warto wybrać to urządzenie?

Test iRobot Braava Jet 390T wykazał, że urządzenie to potrafi w bardzo dokładny i efektywny sposób likwidować różne zanieczyszczenia zarówno o standardowym, jak i trudniejszym charakterze. Samo użytkowanie robota i wybieranie jednego z dwóch trybów pracy nie jest skomplikowanym zadaniem, więc poradzą sobie z nim nawet początkujący użytkownicy. Sam robot prezentuje się bardzo estetycznie oraz został wykonany z materiałów charakteryzujących się zoptymalizowaną odpornością na zużycie lub uszkodzenia mechaniczne.