Obecnie niemal żaden pracownik biura czy też uczeń nie wyobraża sobie wypełniania swoich obowiązków bez wydajnego laptopa. Na rynku spotkać można wiele tego typu urządzeń, jednak mało które z nich jest tak efektywne, jak laptop Lenovo ThinkPad 480s.

Ten niezwykle ergonomiczny sprzęt oparty na systemie Windows 10 Pro okazuje się doskonałym wsparciem dla każdej osoby, która poszukuje szybkiego laptopa do pracy. Po wielu godzinach testów można śmiało stwierdzić, że jest to urządzenie godne uwagi.

Lenovo ThinkPad 480s — do pracy, nauki, rozrywki

Ten mały laptop kryje w sobie naprawdę duża moc obliczeniową. Jednak przed zaprezentowaniem komponentów warto przyjrzeć mu się od zewnątrz.

Na uwagę zdecydowanie zasługuje jego niewielki rozmiar. Dzięki temu na ThinkPad 480s można wygodnie pracować lub uczyć się nawet w pociągu czy środkach komunikacji miejskiej. Niezwykle ergonomiczny ekran, rozkładany w płaszczyźnie 180 stopni pozwala na wygodne użytkowanie w każdych warunkach.

Jednak tym, co od razu przekonuje do tego laptopa, jest dotykowa matryca, dzięki której można wygodnie wykonywać wszelkie czynności bez użycia myszki. W korzystaniu z tego urządzenia skutecznie pomagają komfortowa klawiatura oraz bardzo czuły touchpad.

Matryca FHD to z kolei gwarancja najwyższej głębi obrazu. Jest on bardzo czytelny, dzięki czemu wykonywanie obowiązków biurowych czy szkolnych staje się zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki ergonomiczności ten sprzęt doskonale sprawdzi się w każdym zadaniu – można na nim uruchomić nawet mniej wymagające gry czy obejrzeć ulubiony serial.

Thinkpad 480s — wielka moc w małym urządzeniu

Teraz warto przejść do ciekawszej części, a więc komponentów. Procesor Intel i5-8350u zapewnia najwyższą moc obliczeniową. Z kolei pojemny dysk twardy SSD sprawia, że wszelkie niezbędne dane i informacje są zawsze na wyciągnięcie ręki. Pamięć RAM DDR4 pozwala na wykonywanie wielu czynności naraz. Nawet otwarcie wielu kart przeglądarki w jednym momencie nie powoduje spowolnienia.

Do skutecznej pracy z tym urządzeniem można wykorzystać liczne wbudowane porty, w tym dwa porty USB 3.0, USB TYP-C czy też HDMI, za pomocą którego można podpiąć urządzenie do projektora w pracy lub na uczelni

Ponadto laptop posiada łączność bezprzewodową Bluetooth oraz Wi-Fi, za pomocą której można bez problemu połączyć się z domową siecią. Z kolei system operacyjny Windows 10 Pro to niezwykle profesjonalne narzędzie do pracy, na bieżąco otrzymujące aktualizacje.

Laptop ThinkPad 480s — podsumowanie

Laptop Lenovo ThinkPad 480s to z pewnością jedno z lepszych urządzeń, jakie można znaleźć na rynku. Zapewnia wygodną pracę, naukę, a nawet rozrywkę. Za tym modelem przemawia przede wszystkim jego ergonomiczny kształt, który pozwala zabrać go do pociągu czy w dowolne miejsce na świecie.

Świetne podzespoły tym bardziej ułatwiają realizację zadań oraz sprawiają, że korzystanie z laptopa staje się dużo przyjemniejsze. Takie połączenie przyciąga zarówno uczniów, jak i pracowników poszukujących profesjonalnego narzędzia do pracy.