Higiena osobista odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Jest ona istotna zarówno dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, ale także ma wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie. Nikt nie chce przebywać z osobami, które wyglądają na niezadbane i nieprzyjemnie od nich pachnie. Właśnie dlatego regularnie zażywamy kąpieli lub bierzemy prysznic. W ten sposób zmywamy z ciała brud, pot i martwy naskórek, przygotowując skórę na wytworzenie specjalnej, naturalnej “warstwy ochronnej”, którą zmyjemy przy następnej kąpieli. Jej zadaniem jest zatrzymywanie drobnoustrojów i bakterii oraz neutralizacja ich działania – jest to pewnego rodzaju wsparcie układu odpornościowego.

Widać więc wyraźnie, że kąpiele mają duże znaczenie dla wszystkich. Warto więc zadbać o to, aby woda, którą wykorzystujemy do tego celu, również charakteryzowała się wysoką jakością. Powinna mieć ona optymalną twardość – czyli nie być ani za twarda, ani za miękka, a także być pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, drobnoustrojów czy niechcianych pierwiastków. Niestety, transport wody za pomocą rur w wodociągach sprawia, że jest ona “wzbogacana” właśnie takimi dodatkami, dlatego zanim zetknie się ona z naszą skórą, warto zadbać o jej filtrację. Pomoże w tym dobrej jakości flitr prysznicowy ze słuchawką.

Wysokiej klasy filtr prysznicowy ze słuchawką

Testowany przeze mnie zapachowy filtr prysznicowy ze słuchawką VitaMON to produkt naprawdę wysokiej jakości. Filtry zostały zaprojektowane tak, aby usuwały szkodliwy chlor oraz inne zanieczyszczenia, które mogą wystąpić w wodzie dostarczanej do domu. Do tego jednym z elementów filtra jest też złoże antybakteryjne, które neutralizuje właśnie bakterie i drobnoustroje, chroniąc nasz organizm przed chorobami. Dodatkowo filtr posiada specjalne złoże, które wzbogaca przepływającą przez niego wodę o witaminę C oraz kolagen. Bardzo ciekawym detalem jest też dodanie do filtra złoża zapachowego, którego zadaniem jest – jak sama nazwa wskazuje – wytwarzać przyjemną woń podczas kąpieli. Do wyboru są 4 zapachy Pure Lavender, Wedding Peach, Sparkling Lemon oraz Royal Black Cherry. Wszystkie pachną bardzo ładnie i wyjątkowo intensywnie.

Filtry prysznicowe – zalety

Jak już wspomniałem – filtry prysznicowe sprawiają, że jakość wody wykorzystywanej przez nas do kąpieli. Stanowi to ich główną i niezaprzeczalną zaletę. Kolejnym plusem filtrów jest to, że niektóre z nich posiadają dodatkowe właściwości jak zmniejszanie twardości, czy neutralizacja bakterii, co również jest pożądane przez wielu klientów. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest też jego cena – jest bardzo atrakcyjna w stosunku do tego, jak pozytywnie filtr wpływa na jakość wody.

Filtry ze słuchawką – dlaczego warto w nie zainwestować?

Ponieważ za niską cenę otrzymujemy oczyszczoną wodę, o zmniejszonej twardości, dzięki której nasze środki do utrzymywania higieny będą dużo bardziej skuteczne, a my oszczędzimy pieniądze, ponieważ będziemy musieli wykorzystywać ich znacznie mniej. Jest to więc produkt zdecydowanie wart uwagi i zakupu.