Microsoft Surface Pro 7 to połączenie tabletu i laptopa. Swój debiut miał w 2012 roku, ale obecnie stanowi jedno z najlepszych tego typu urządzeń na rynku. Połączenie 2 w 1 w tym wydaniu jest niezwykle praktyczne. Zaletę tego modelu stanowi również solidne wykonanie. Laptop powstał z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia czy przypadkowe upadki. Obudowa wykonana została ze stopów magnezu i jest niezwykle cienka. Charakteru dodaje jej wąska szczelina wentylacyjna. Laptop otrzymał też innowacyjną podpórkę w formie ramki, która nie zmienia swojego położenia nawet pod wpływem obciążenia.

Surface Pro 7 został wyposażony w kartę Wi-Fi AX201 oraz bluetooth. Posiada też dwie kamery – jedną o rozdzielczości 5 Mpix zamontowaną z tyłu, a drugą o rozdzielczości 8 Mpix z przodu. Przekątna ekranu tego sprzętu wynosi 12,3 cala. To niewiele, ale wystarczająco dużo, żeby wygodnie wykonywać prace biurowe. Nowością w Surface 7 jest zastosowanie niezawodnego procesora marki Intel. Kluczowy aspekt obejmuje żywotność baterii, która umożliwia pracę urządzenia nawet przez 10 godzin. Ogólnie mówiąc, to połączenie laptopa z tabletem jest bardzo wydajne, szybkie oraz energooszczędne.

Surface Pro 7 – recenzja

Surface testowany był przez kilka tygodni i zyskał spore uznanie. Wykonanie jest na najwyższym możliwym poziomie, a do jego produkcji wykorzystano najlepsze materiały oraz podzespoły, które są niezawodne. Na szczególne uznanie zasługuje czas pracy baterii, który wynosi około 10 godzin ciągłego używania w formie tabletu bądź laptopa. Doskonały wyświetlacz oraz magnetyczne gniazda USB zasługują na pochwałę. Zastosowanie procesora producenta Intel jest cechą, która stawia olbrzymi plus przed tym sprzętem. Laptop idealnie sprawdza się w pracy biurowej oraz podczas podróży pociągiem. Jest lekki i wytrzymały co ułatwia jego przenoszenie, a funkcja tabletu sprawdza się podczas korzystania w niewielkich przestrzeniach.

Surface Pro 7 – test wyposażenia

Laptop został wyposażony w wydajny system Windows 10, który wspiera sprawną pracę. Dotykowy ekran posiada przekątną 12,3 cala. Ponadto zintegrowana karta graficzna, szybki procesor Intel oraz możliwość wyboru wersji mającej RAM 4 lub 8 GB sprawiają, że sprzęt ten doskonale nada się podczas wykonywania obowiązków służbowych. Dodatkowo model ten otrzymał od twórców magnetyczne gniazdo USB.

Surface Pro 7 – opinie

Wśród klientów, którzy zdecydowali się zakupić Pro 7, panuje opinia, że jest to idealny komputer przeznaczony do pracy biurowej. Użytkownicy chwalą jego małą wagę i to, że można zabrać go właściwie wszędzie oraz korzystać z niego w każdym miejscu. Długi czas pracy baterii to powszechna pozytywna opinia, często przytaczana jeśli chodzi o Surface Pro 7. Możliwość zmiany ustawień i korzystanie z dotykowego ekranu w formie tabletu to ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie taką możliwość. Jeden z ważniejszych pozytywnych aspektów w opiniach stanowi świetna jakość w stosunku do ceny, która nie jest wygórowana.