Wyposażenie komputerowe odgrywa niezwykle ważną rolę w ludzkim życiu, szczególnie w dzisiejszych nowoczesnych czasach. Nic w tym dziwnego, ponieważ innowacyjne komputery są urządzeniami zaprojektowanymi do wykonywania wielu istotnych zadań. Przy ich pomocy można oglądać różnego rodzaju filmy, słuchać muzyki, korzystać z internetu, komunikować się z ludźmi z całego świata, a także można się bawić, pracować lub załatwiać istotne sprawy. Komputery przydają się do nauki i wielu innych istotnych czynności. Warto zwracać uwagę nie tylko na sprzęt stacjonarny, ale również na urządzenia przenośne, takie jak laptop MSI Sword 17. Jest to sprzęt posiadający wiele ważnych cech i kluczowych atutów.

Recenzja MSI Sword 17 – porządny laptop do wielu zastosowań

Bardzo istotnym czynnikiem sprawiającym, że opinie o MSI Sword 17 są pozytywne, jest fakt wykorzystania w tym sprzęcie wielu istotnych elementów oraz podzespołów. Bardzo ważną rolę odgrywa mocny i nowoczesny procesor Intel Core i7 4600 Mhz. Dodatkowo za wiele istotnych i wymagających zadań odpowiada pamięć RAM na poziomie 16 GB. Dysk twardy SSD o pojemności 512 GB jest w stanie pomieścić wiele istotnych plików i materiałów. Taka konfiguracja jest więc niezwykle praktyczna. Szerokie grono użytkowników laptopa MSI Sword 17 ceni sobie również fakt zamontowania w nim wydajnej karty graficznej UHD Graphics GeForce RTX 3050 Ti, która radzi sobie doskonale z nawet bardzo trudnymi zadaniami, takimi jak granie w wymagające gry albo montowanie wysokiej jakości materiałów filmowych. Oprócz tego zestaw obejmuje wmontowaną kamerę, głośniki oraz mikrofon, czyli wszystko, co jest potrzebne do brania udziału w rozmowach on-line albo robieniu transmisji na żywo.

Test MSI Sword 17 – dobry komputer dla graczy i nie tylko

Ten 17-calowy komputer został stworzony z myślą o wykorzystywaniu go do wielu zaawansowanych zadań. Solidny procesor idący w parze z wydajnym układem graficznym gwarantuje płynne działanie wielu nowych gier nawet na najwyższych detalach. Produkt ten polecany jest również miłośnikom montowania filmów czy też robienia internetowych transmisji na żywo w wysokiej jakości obrazu, które wiążą się również ze sporym obciążeniem dla komputera. Wspomniany wyżej procesor Intel Core i7 jest nawet o 40% bardziej wydajny w porównaniu z procesorami zaliczanymi do poprzedniej generacji. Taki sprzęt radzi sobie nie tylko z grami, ale również z pracą polegającą na wykonywaniu wielu zadań. Jest to więc świetny sprzęt przeznaczony do zastosowań prywatnych, jak również służbowych.

Jeśli chodzi o graczy, to cenią oni sobie optymalną konfigurację sprzętową tego komputera, ale oprócz tego zwracają uwagę na podświetlaną klawiaturę o niskim skoku klawiszy. Są one więc bardzo czułe i dobrze reagują na nacisk, ułatwiając w ten sposób wiele gier. Kolejną ważną cechą jest spora częstotliwość odświeżania ekranu. Przekłada się to na doskonałą płynność, a także jakość obrazu. Warto też dodać, że całość została wykonana z solidnych komponentów optymalizujących odporność na różne uszkodzenia oraz czynniki powodujące zbyt szybkie zużycie sprzętu.