Szybki i sprawny laptop to narzędzie potrzebne do pracy, ale nie tylko. Komputer osobisty powinien spełniać szereg zadań oraz umożliwiać sprawne działanie w dowolnym miejscu. Zaletą korzystania z laptopa jest jego mobilność, dlatego powinien być lekki i mieć wytrzymałą baterię. Prócz tego przed zakupem należy przeanalizować parametry techniczne, by podjąć świadomą decyzję. Pod lupę wzięliśmy komputer Asus ROG Zephyrus G14, a recenzja zamieszczona poniżej przybliży Ci ten model i jego zalety.

Do pracy, oglądania czy gier?

Laptop Asus ROG Zephyrus G14 sprawdzi się doskonale do pracy, przeglądania internetu czy oglądania filmów. Zaprojektowano go jednak z myślą o rozrywce na najwyższym poziomie. Mocny ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen™ 7 5800HS i karta graficzna NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 to gwarancja, że komputer poradzi sobie z najbardziej wymagającymi aplikacjami czy grami. Spełnia wymagania techniczne wszystkich nowych tytułów. Podczas gry nie grozi Ci zacinanie czy graficzne niedociągnięcia. Na uwagę zasługuje też matryca, która ma bardzo wysoką rozdzielczość i częstotliwość odświeżenia na poziomie 120 Hz. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się wyjątkowo realistycznym obrazem. To wszystko gwarantuje producent laptopa Asus ROG Zephyrus G14. Testprzeprowadzony przy użyciu gier o wysokich wymaganiach sprzętowych zakończył się z pozytywnym wynikiem.

Korzystaj z laptopa wszędzie i ciesz się pojemną baterią

Mobilność jest wpisana w zalety laptopów od lat, jednak rozwój technologii wzniósł ją na zupełnie nowy poziom. Asus ROG Zephyrus G14 jest bardzo lekki dlatego, że obudowę wykonano z magnezu i aluminium. To zaleta, którą docenią osoby często zmieniające miejsce korzystania z urządzenia. Obudowa ma kolor Eclipse Gray – jest to odcień metalicznej szarości, dodający komputerowi klasy oraz elegancji. Lekkość w tym przypadku łączy się z wytrzymałością dzięki umocnieniom o strukturze plastra miodu.

Bateria w laptopie gamingowym wymaga częstego ładowania i mocnych zasilaczy, ale w przypadku tego modelu wprowadzono wiele udogodnień umożliwiających jej długą pracę oraz elastyczność ładowania. Komputer możesz ładować z przenośnych powerbanków bądź innych źródeł energii, także ze wtyczką do gniazda typu C. Możesz też z jego pomocą podładować inne urządzenia, jak smartfony, słuchawki bezprzewodowe czy kontrolery.

Asus ROG Zephyrus G14 – opinie

Użytkownicy i testerzy są jednomyślni. Choć trudno o naprawdę dobrego laptopa gamingowego Asus ROG Zephyrus G14 spełnia wszystkie wymagania, jakich można oczekiwać od tego typu urządzenia. Jeśli zależy Ci na mobilności oraz oszczędności miejsca, możesz wymienić swojego peceta na eleganckiego i lekkiego laptopa, który pozwoli Ci korzystać z rozrywki na wysokim poziomie w wybranym przez Ciebie miejscu. Zwraca się też uwagę na wyjątkowo wysoką jakość dźwięku, jaką można uzyskać korzystając z niego. Redukcja szumów jest dwukierunkowa, dzięki czemu poprawia się jakość tonów, który słyszysz oraz tych, które sam nagrasz, na przykład do streamów czy podczas wirtualnych rozmów.