Jeżeli poszukujesz uniwersalnego laptopa, który sprawdzi się do pracy biurowej, odtworzy film, a czasem poradzi sobie z niezbyt wymagającą grą, możliwe, że ten sprzęt będzie idealny dla Ciebie. Zapoznaj się z laptopem Asus Vivobook 15. Recenzja przygotowana poniżej powinna Ci to ułatwić.

Wygląd zewnętrzny

Warto poświęcić kilka słów temu, jak laptop się prezentuje. Chociaż urządzenie nie należy do najwyższej linii producenta, trudno mieć do niego większe zastrzeżenia. Plastik, z którego wykonana jest dolna część, sprawie solidne wrażenie, co potęguje aluminiowa pokrywa matrycy. Jak na tę półkę cenową jest dobrze. Całość cechuje się smukłością i lekkością (laptop waży ok. 1,5 kg), dzięki czemu mobilna praca nie powinna stanowić problemu.

Laptop Asus Vivobook 15 – test parametrów technicznych

Procesor i5-1135G7 wsparty przez 16 GB RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 512 GB sprawia, że mutitasking nie jest dla tego laptopa problemem. W najnowsze tytuły za sprawą zintegrowanej grafiki Intel Iris Xe nie zagrasz, ale mniej wymagające tytuły nie stanowią problemu. Jeden mały minus obejmuje pojedyncze gniazdo RAM, co nieco utrudni rozbudowę urządzenia w przyszłości.

Klawiatura i touchpad

Skoro Asus Vivobook 15 to urządzenie przygotowane z myślą o pracy biurowej, więc trudno pominąć jego klawiaturę. A ta jest bardzo wygodna. Klawisze mają przyjemny skok i są od siebie odpowiednio oddalone, przez co praca na nim – nawet związana z pisaniem długich tekstów, nie powinna stanowić problemu. Spory plus również za to, że udało się zmieścić pełną klawiaturę numeryczną oraz podświetlenie umożliwiające pracę w gorszych warunkach.

Z touchpada da się korzystać, niczym się nie wyróżnia, ale również w żaden sposób nie przeszkadza, chociaż zapewne i tak większość użytkowników skorzysta z podłączenia myszy. Warto wspomnieć, że na touchpadzie znajduje się czytnik linii papilarnych, którym można zabezpieczyć dostęp do urządzenia. Nie jest nieomylny i nie zawsze rozpoznaje palec, ale należy pamiętać, że tego typu wyposażenie nie stanowi standardu.

Ekran

Tutaj kryje się niespodzianka – laptop posiada matrycę wykonaną w technologii OLED, co w tej półce cenowej z pewnością nie jest standardem. Ponadto żywe kolory, wystarczająca jasność i dobre kąty patrzenia z pewnością przydadzą się niezależnie od sposobu, w który chcesz korzystać z urządzenia. Zastosowanie tej technologii zdecydowanie zwiększa pozytywną opinię o Asusie Vivobook 15. Spory plus również za względnie małe ramki wokół ekranu.

Co jeszcze?

Jeżeli chodzi o złącza, to widnieje tutaj raczej standardowy zestaw – wyróżnić warto chyba tylko USB typu C, które wciąż jest traktowane po macoszemu. Na pokładzie znalazło się również miejsce na głośniki stereo – oczywiście trudno spodziewać się w laptopie jakiejś niewiarygodnej jakości, ale miło, że twórca o nich pomyślał.

Podsumowanie recenzji laptopa Asus Vivobook 15 – opinie

Mamy nadzieję, że recenzja laptopa Asus Vivobook 15 w jakiś sposób pomoże Ci w podjęciu decyzji. To urządzenie jest zdecydowanie warte zakupu – więcej niż wystarczające parametry, elegancki wygląd oraz świetny ekran OLED to chyba jego największe zalety, które rekompensują niewielkie wady.