Poszukujesz solidnego laptopa, który niezawodnie sprawdzi się podczas każdej gamingowej rozgrywki? W modelu Asus ROG Strix G15 zaplecze wyposażone w ultrawydajne i wyselekcjonowane komponenty doprowadzi Cię do niejednego zwycięstwa, przy okazji zapewniając niesamowite wrażenia wzrokowe i pozbawione niepotrzebnych „zacięć” rozgrywki.

Recenzja i specyfikacja produktu

Recenzując laptop ASUS Rog Strix G15, nie można pominąć kluczowych kwestii, którymi się charakteryzuje:

  • AMD Ryzen 7 – jest to gamingowy procesor klasy premium, który został stworzony w oparciu o zaawansowaną architekturę AMD, dzięki temu zapewni Ci niezwykłą wydajność nawet przy pracy, tak zwanych, wymagających gier – kiedy sytuacja w rozgrywce się zaognia, AMD Ryzen 7 zwiększa swoją moc razem z nią.
  • RTX 3000 – najnowsza platforma RTX z architekturą NVIDIA Ampere. Procesor graficzny zwiększa częstotliwość generowania klatek, zachowując przy tym wyraźne, ostre obrazy w każdej grze. Dzięki czemu Twój odbiór wizualny jest nieskazitelny.
  • Wysoka częstotliwość odświeżania ekranu – ruch na ekranie jest zobrazowany dokładnie taki, jaki powinien on być, czyli płynny i w pełni dynamiczny. Matryca z wysoką częstotliwością odświeżania powoduje, że gry i filmy są jeszcze bardziej realistyczne, dzięki wyświetlanej większej ilości klatek na sekundę.
  • Mniejszy rozmiar – laptopy z serii Strix mają mobilną obudowę o wielkości 15,6″. Kompaktowe obudowanie sprawia, że wygodnie korzysta się z takiego sprzętu. Dodatkowym atutem są bardzo smukłe ramki laptopa, dzięki czemu jeszcze bardziej skupisz się na obrazie.
  • Świetne chłodzenie – jest to kwestia często bagatelizowana, a ostatecznie bardzo istotna. Laptop z tej serii pracuje ciszej i ma bardziej wydajne chłodzenie, dzięki temu, że środek termoprzewodzący odprowadza więcej ciepła z procesora. Wentylatory Arc Flow, w które jest wyposażony, obracają łopatki nowej konstrukcji, zwiększając przepływ powietrza oraz zmniejszając turbulencje (co powoduje, że nie słyszysz drażniącego hałasu).

Asus ROG Strix G15 test

Poddana testom wydajność prezentowanego modelu laptopa, okazała się nie zawieść. Udowodniono, że Ryzen jest jednym z najwydajniejszych procesorów mobilnych obecnie dostępnych na rynku. Obudowa wykonana jest w większej mierze z plastiku, ale dobrej jakości, co sprawia, że jest on sztywny i przyjemny w dotyku. Dolna część obudowy Asus ROG Strix posiada podświetlenie RGB, tak jak klawiatura z wyróżnionymi klawiszami. Znajdujące się na spodzie laptopa gumowe podstawki zapewniają jego stabilne położenie na powierzchniach; znajdują się tam także otwory wentylacyjne.

Touchpad jest duży, dzięki czemu wygodnie się z niego korzysta. Potwierdzono również, że system chłodzenia laptopa jest rozbudowany. Po bokach zawiera niezbędne dla każdego gracza porty: trzy USB typu A, typu C, HDMI 2.0, port LAN, uniwersalne gniazdo audio na słuchawki lub mikrofon oraz gniazdo zasilania. Matryca zadowoli Cię, dzięki częstotliwości odświeżania 300 Hz. To w połączeniu z układem graficznym, wykorzystującym takie możliwości, jest bardzo dużym plusem – zwłaszcza dla szybkich gier FPS.

Asus ROG Strix G15 opinie

Oceniający laptop Asus ROG Strix G15 w swoich opiniach doceniają przede wszystkim jego jakość, wydajność oraz wygląd. Są to trzy kluczowe kwestie w doborze odpowiedniego sprzętu do grania, ale także efektów oglądanych filmów czy wykonywania różnego rodzaju prac, przy których laptop jest niezbędny. Oznacza to, że model ten może okazać się jednym z lepiej dokonanych przez Ciebie wyborów. Biorąc pod uwagę specyfikację przedstawionego laptopa, stanowi on jedną z najciekawszych propozycji gamingowych na rynku.