Nowoczesne urządzenia komputerowe odgrywają bardzo istotną rolę w ludzkim życiu. Dzisiaj dzięki nim każdy ma możliwość wykonywania wielu obowiązków domowych, nauki, a także pracy, zabawy, komunikowania się z ludźmi z całego świata albo załatwiania wielu ważnych spraw on-line. Oprócz komputerów stacjonarnych wielu ludzi posiada modele przenośne, czyli tak zwane laptopy. Urządzenia takie można zabrać ze sobą w dowolne miejsce, ponieważ są lekkie, poręczne i łatwe w transporcie. Dzięki ich bateriom istnieje możliwość wykonywania wielu czynności na takich komputerach bez zapewnienia im dostępu do zasilania elektrycznego.

Obecnie na światowym oraz krajowym rynku możliwe jest znalezienie wielu marek i modeli laptopów. Do tego grona zalicza się między innymi ASUS ZenBook 13 UX325 OLED. Test udowodnił, że model ten charakteryzuje się wieloma istotnymi cechami i ważnymi zaletami.

ASUS Zenbook 13 OLED – recenzja wygodnego w użyciu i wydajnego sprzętu komputerowego

Ogromnym atutem sprawiającym, że opinie o ASUS Zenbook 13 są pozytywne, jest kompaktowy charakter tego urządzenia. Komputer cechuje się lekką, cienką konstrukcją, co w znaczącym stopniu ułatwia jego przenoszenie, a także użytkowanie w wielu różnych miejscach. Pomimo swojego małego rozmiaru i niewielkich gabarytów, urządzenie to posiada liczne porty, takie jak USB typu C z Thunderbolt, USB typu A, HDMI, a także czytnik kart MicroSD. Oznacza to, że sprzęt jest niezwykle funkcjonalny i wszechstronny. Doskonale spełni powierzone mu zadania biurowe, domowe bądź związane z wieloma innymi istotnymi procesami. Jest to przede wszystkim świetna opcja dla osób, które są często w podróży, a potrzebują dobrego laptopa dostępnego zawsze pod ręką.

Test ASUS Zenbook 13 OLED – ciekawe i praktyczne rozwiązania dla każdego

Jeśli mowa o zaletach prezentowanego komputera, to nie należy zapominać o jego konfiguracji sprzętowej. Jest to laptop wyposażony w wydajny procesor Intel Core i5 4200 Mhz. Posiada 16 GB pamięci RAM oraz dysk twardy SSD o pojemności 512 GB. Komputer wyposażono w kartę graficzną Intel Iris Xe Graphics, która stanowi zintegrowany model. Sprzęt doskonale współpracuje z systemem operacyjnym Windows 10. Został również wyposażony w kamerę, głośniki oraz mikrofon, czyli elementy potrzebne do przeprowadzania transmisji na żywo albo uczestniczenia w różnych konferencjach on-line.

ASUS Zenbook 13 – opinie

Liczne opinie o ASUS Zenbook 13 dostępne w Internecie są bardzo pozytywne. Ludzie doceniają nie tylko wysoką wydajność laptopa i jego komponentów, ale również inne rozwiązania, na przykład wyświetlacz NanoEdge z wąskimi ramkami. Godne uwagi jest drobne, ale praktyczne udoskonalenie w formie zawiasu ErgoLift, który odpowiada za automatyczne podniesienie tylnej części komputera po jego otwarciu. Dzięki temu urządzenie zawsze zostaje ustawione pod optymalnym kątem do pisania. Podniesienie obudowy wpływa również korzystnie na jakość emitowanego dźwięku, a także na wydajność chłodzenia. Całość jest zamknięta w estetycznej i trwałej obudowie.